چینی امنیت اطلاعات اطلاعات تروریستی تروریست ها

چینی: امنیت اطلاعات اطلاعات تروریستی تروریست ها تجهیزات نظامی نیروهای عراقی عملیات تروریستی

گت بلاگز اخبار بین الملل یکه‌تـازی ایوانکـا در کـاخ سفیـد

همه‌کاره پدر شده است است و غیررسمی بانوی اول آمریکا. به او دختر اول آمریکا هم می‌گویند. او حالا جای ملانی ترامپ راه اجلاس زنان گروه 20 را در پیش می‌گیرد و با آن

یکه‌تـازی ایوانکـا در کـاخ سفیـد

یکه تـازی ایوانکـا در کـاخ سفیـد

عبارات مهم : سیاسی

همه کاره پدر شده است است و غیررسمی بانوی اول آمریکا. به او دختر اول آمریکا هم می گویند. او حالا جای ملانی ترامپ راه اجلاس زنان گروه 20 را در پیش می گیرد و با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و کریستینا لاگارد، مدیر صندوق بی المللی پول دیدار می کند. به گزارش سی ان ان، ایوانکا ترامپ که در این اجلاس به دفاع از پدرش پرداخته، مورد استهزای تماشاچیان قرار گرفته و وی را «هو» کرده اند. او در این صحبت گفته است که هیچ کس مانند پ

به گزارش دنیای اقتصاد؛ درش احترام زنان را نگه نمی دارد ولی این سخن جهت ایوانکا ترامپ سرانجام خوشی نداشت و در این اجلاس «هو» شد.

یکه‌تـازی ایوانکـا در کـاخ سفیـد

ایوانکا ترامپ در شرایطی از پدر خود دفاع می کند که ترامپ در دیدار با آنگلا مرکل با او دست نداد و جهت چند روز این عنوان سوژه رسانه ها شده است بود. روزنامه گاردین در آن وقت نوشت که داستان دست دادن های ترامپ چیست که این همه جنجالی شده است هست. بعضی ترامپ را متهم می کنند که نحوه دست دادن وی دیپلماتیک نیست و او آداب و رسوم «زبان بدن» را نمی داند. این آخرهای هم که دست ندادن وی با مرکل جهت او در رسانه ها بسیار جنجالی شد و بعضی او را متهم به ضدزن بودن کردند. با این حال گفته می شود که ترامپ تحت تاثیر یک زن قدرتمند در آمریکا است و او کسی جز دخترش ایوانکا نیست. ناظران سیاسی می گویند که ایوانکا نفوذ زیادی روی پدر دارد.

ایوانکا ترامپ در هفته های اخیر توانسته است نفوذ خود را در کاخ سفید و همچنین در تعیین سیاست های تازه پدر زیاد کردن دهد. او با کنار زدن مشاوران سابق ترامپ نظیر بانن در عوض کردن جهت گیری سیاست خارجی ترامپ در خاورمیانه و سایر مناطق بحران خیز نقش پررنگی ایفا کرده هست. در این باره در حاشیه این اجلاس ایوانکا ضمن رد این اتهام به خبرنگاران گفت که حمله پدر وی به سوریه به خاطر تحت تاثیر قرار گرفتن او از حمله شیمیایی به سوریه نبوده است.

همه‌کاره پدر شده است است و غیررسمی بانوی اول آمریکا. به او دختر اول آمریکا هم می‌گویند. او حالا جای ملانی ترامپ راه اجلاس زنان گروه 20 را در پیش می‌گیرد و با آن

برخی این عنوان را مطرح کرده اند که ایوانکا ترامپ با مشورت دادن به پدرش، خواستار حمله به سوریه شده است هست. در این راستا ناظرانی هستند که مشاوره دادن افرادی همچون ایوانکا و همسر وی جرد کوشنر را به ترامپ از اساس خطرناک می دانند. جان اولیور نویسنده و مفسر سیاسی اهل انگلستان با مطرح کردن این عنوان تصریح می کند: کسانی که می گویند با حضور ایوانکا و جرد کوشنر در کاخ سفید باید سر آسوده بر بالش گذاشت اشتباه می کنند، آنها باید شب ها بیش از پیش دلواپس بخوابند.

به نوشته مجله مادرجونز، جان اولیور در برنامه «Last Week Tonight» با به چالش کشیدن این عقیده از سوی ناظران سیاسی را که ایوانکا و کوشنر تلطیف کننده فضای تند کاخ سفید هستند، گفت: این اصلا درست نیست. اتفاقا باید بیش از پیش دلواپس شد. ایوانکا و داماد ترامپ، به رغم برخوردار شدن از قدرت زیاد در ساختار سیاسی آمریکا، دارای تجربه سیاسی بسیار کمی هستند. جان اولیور افزود: کم کردن یارانه های وضع حمل یا کنار گذاشتن مباحثی مانند تغییرات آب و هوایی با نفوذ و مشورت ایوانکا صورت گرفته هست. ایوانکا در هر دو عنوان در کنار دونالد ترامپ ایستاد و از عملکرد پدرش به شدت دفاع کرد. او همچنین نقش بسزایی در کم کردن وجوه کمکی به والدین، همچنین محدود کردن نقش علم در تصمیم گیری های سیاسی داشته هست. جان اولیور خاطر نشان می کند: اینکه بسیاری می گویند ایوانکا در مباحث عمده ای با پدرش مخالف است درست نیست و او همواره در کنار پدرش ایستاده هست. این شائبه مطرح است که ایوانکا ترامپ در داخل کاخ سفید درخصوص بعضی مباحث اختلاف نظر دارد ولی به علت اینکه دونالد ترامپ وی را دوست دارد، در نهایت نظر وی را تامین می کند.

همچنین اولیور در این برنامه تلویزیونی به نقد جرد کوشنر هم پرداخت و تاکید کرد که وی نیز از سابقه سیاسی برخوردار نیست و تنها بنا بر روابط خانوادگی به وی وظیفه سنگینی محول شده است هست. او سپس تاکید می کند که اگر تاکنون فکر می کردید که به علت حضور این دو نفر در کاخ سفید می توانید راحت بخوابید، اشتباه کرده اید. این شائبه مطرح است که ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر با نفوذ روی دونالد ترامپ، به دنبال پیاده کردن اهداف خود هستند. روزنامه گاردین در این باره می نویسد: چند ماه از حضور ترامپ در کاخ سفید می گذرد و مدیر جمهوری آمریکا در این مدت با رهبران سیاسی و اقتصادی زیادی دیدار داشته است ولی در کنار وی همواره ایوانکا ترامپ دیده می شود. گفته می شود ترامپ نقش او را در داخل کاخ سفید زیاد کردن داده است و فراتر از یک مشاور جهت پدرش عمل می کند. او در حالی که هیچ عنوان رسمی در دولت ندارد در تمامی برنامه های پدر حضور دارد و در بخش غربی (اداری) کاخ سفید نیز جهت وی دفتر کاری منظور شده است هست. به وی در این اتاق تلفن و کامپیوتر دولتی داده شده است است و باید گفت که با داشتن این تجهیزات، از این بعد او به همه اسناد محرمانه و طبقه بندی شده است دسترسی خواهد داشت.

یکه‌تـازی ایوانکـا در کـاخ سفیـد

با این حال او در مصاحبه با پولیتیکو اعلام کرد که اخلاق سیاسی و حد و حدود خود را در کاخ سفید در این منصب رعایت خواهد کرد. این در حالی است که ریچارد پینتر، پروفسور حقوق از دانشگاه مینه سوتا که در سال 2005 تا 2007 نیز جهت جورج بوش کار می کرده هست، ادعای ایوانکا را مبنی بر رعایت کردن حد و حدود رد می کند و می گوید: زیاد روی سخنان وی حساب باز نکنید. او صاحب یک اتاق در بخش غربی کاخ سفید هست. در این اتاق به وی تجهیزات داده شده است هست. ایمیل وی امنیتی و متعلق به کاخ سفید هست، بعد او نقش اساسی در آنجا دارد.

به اعتقاد پینتر وی مانند دیگر کارکنان کاخ سفید به حساب می آید و او در استخدام دولت هست. به رغم اینکه ترامپ پیش از اینکه وارد کاخ سفید شود اعلام کرد که از اقوام خود در دولت استفاده نخواهد کرد ولی جرد کوشنر، داماد ترامپ و همسر ایوانکا، همچنین خود ایوانکا نقش مهمی در کاخ سفید دارند. به گفته ناظران سیاسی آنها به علت قرابتی که با ترامپ دارند از نفوذ زیادی روی او برخوردار هستند تا حدی که بعضی برکناری استیو بانن را به کوشنر نسبت می دهند. استیو بانن که نقش یار غار ترامپ را داشت و سیاست «اول آمریکا» را به توصیه او به اجرا درآورده بود، حالا از حضور در جلسات امنیت ملی آمریکا منع شده است هست. بعضی می گویند عوض کردن سیاست ترامپ در چند وقت اخیر نیز ناشی از توصیه های کوشنر و ایوانکا است.

همه‌کاره پدر شده است است و غیررسمی بانوی اول آمریکا. به او دختر اول آمریکا هم می‌گویند. او حالا جای ملانی ترامپ راه اجلاس زنان گروه 20 را در پیش می‌گیرد و با آن

واژه های کلیدی: سیاسی | آمریکا | ایوانکا | جرد کوشنر | داماد ترامپ | دونالد ترامپ | ایوانکا ترامپ | بانوی اول آمریکا | ترامپ در کاخ سفید

یکه‌تـازی ایوانکـا در کـاخ سفیـد

یکه‌تـازی ایوانکـا در کـاخ سفیـد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs