چینی امنیت اطلاعات اطلاعات تروریستی تروریست ها

چینی: امنیت اطلاعات اطلاعات تروریستی تروریست ها تجهیزات نظامی نیروهای عراقی عملیات تروریستی

گت بلاگز سیاسی دستگیری عوامل تروریستی در کربلا و ذی‌قار ، کشف انبار گسترده تسلیحاتی داعش در الرمادی

مرکز عمومی اطلاعات و امنیت عراق مجموعه‌ای از جنگ‌افزارهای نظامی داعش را در ناحیه “السلام” کشف کرد.

دستگیری عوامل تروریستی در کربلا و ذی‌قار ، کشف انبار گسترده تسلیحاتی داعش در الرمادی

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، مرکز عمومی اطلاعات و امنیت عراق با هماهنگی پلیس الوندیة، مجموعه ای از جنگ افزارهای نظامی مشمول بر تعدادی گلوله خمپاره و موشک های آرپی جی را در یکی از منزل های متروکه ناحیه السلام در منطقه الخالص کشف کردند.

عبارات مهم : امنیت

وزارت دفاع عراق نیز در بیانیه ای اعلام کرد: بنابر یافته های دقیق اداره عمومی اطلاعات و امنیت، فرماندهی نیروی هوایی با انجام تعدادی حملات علیه مواضع تروریست ها در مناطق «العبیدی» و «جریجب» القائم، توانست سه کارگاه بمب گذاری و زره پوش کردن خودروها را منهدم کند.

*دستگیری عنصرهای تروریستی در استان های کربلا و ذی قار

به نقل از اعلام الحربي؛ یگان های مرکز اطلاعات نظامی در فرماندهی عملیات الرافدین با هماهنگی منابع امنیتی، دو عنصر تروریستی را در استان های کربلا و ذی قار دستگیر کردند.

این عنصرهای تکفیری طرح هایی جهت انجام عملیات تروریستی در دو استان یاد شده است را داشتند، به علاوه این دو نفر از عواملی بودند که به باعث اتهام های متفاوت تروریستی تحت تعقیب بودند.

*کشف انبار گسترده تسلیحاتی داعش؛ از موشک های گراد و کاتیوشا تا خمپاره 120

طی روند برنامه طراحی شده است از سوی اداره اطلاعات نظامی، نیروهای اطلاعاتی با اجرای عملیات فوری علیه ذخایر مهمات داعش توانستند مجموعه ای گسترده از سخت افزارهای ذخیره شده است تروریست ها را در یکی از نقاط مسکونی محله الشهداء منطقه فلوجه کشف کنند.

هم چنین نیروهای مرکز اطلاعات نظامی با حمله به انبار اسلحه و تجهیزات نظامی متنوع از جمله توپ “سترلا” که جهت نشانه قرار دادن هواپیماها و پایگاه های موشکی به کار می رود؛ بر این مکان تسلط یافتند.

آن چه که این عملیات امنیتی را متمایز می کند این است که نیروهای عراقی توانستند ماسک های شیمیایی مورد استفاده تروریست ها را که هنگام تولید بمب های شیمیایی به کار می بردند، کشف و ضبط کنند.

هم چنین بخش های اطلاعات نظامی عراق در لشکر دهم موفق شدند مجموعه ای از تسلیحات جنگی تروریست ها را در مناطق «البو فراج و البو ذیاب» از توابع الرمادی استان الانبار کشف کنند.

تجهیزات نظامی کشف شده است عبارتند از: 34 موشک کاتیوشا، 7 موشک گراد، 40 گلوله خمپاره 120 میلی متری، 8 ماده انفجاری C4 با گنجایش 20 لیتر و 4 بمب با توانایی انفجار وسیع.

گروه های مخفی تکفیری ها از این تجهیزات علیه نیروهای امنیتی و شهروندان بی گناه استفاده می کردند. به علاوه نیروهای ظاهر 33 حشدالشعبی یکی از عنصرهای داعش با نام ابوعمر الموصلی را در جریان نفوذ ناکام تروریست ها جهت بستن بزرگراه امدادرسانی موصل از سمت صحرای نینوا به هلاکت رساندند.

با پیشروی های گسترده نیروهای عراقی در محورهای مختلف، این روزها شاهد فعالیت های گسترده اداره اطلاعات و امنیت این کشور هستیم.

با فروپاشی شاخه های متفاوت عنصرهای داعش در مناطق شمالی بغداد، حومه تلعفر و بخش راست موصل؛ اکنون انبارهای گسترده تسلیحاتی تکفیری ها به عوامل پشت پرده جنایات صورت گرفته در عراق اشاره دارد.

عواملی که با محوریت واشنگتن و ریاض تمامی تلاش خود را جهت باقی ماندن موصل در چنگال تروریست ها به کار بستند، ولی تاکنون در برابر سد یکپارچه نیروهای عراقی راه به جایی نبرده و ناکام مانده اند.

گزارش از: وحید امیدی موحد

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: امنیت | اطلاعات | اطلاعات | تروریستی | تروریست ها | تجهیزات نظامی | نیروهای عراقی | عملیات تروریستی

دستگیری عوامل تروریستی در کربلا و ذی‌قار ، کشف انبار گسترده تسلیحاتی داعش در الرمادی

دستگیری عوامل تروریستی در کربلا و ذی‌قار ، کشف انبار گسترده تسلیحاتی داعش در الرمادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs